Sık Sorulan Sorular - Yeni Klimam

Frequently Asked Questions

This Agreement was last modified on 18th february 2016

Kaç çeşit klima modeli vardır?

Yeniklimam’da 5 marka ve 100’den fazla farklı klima modeli bulunuyor. Klima ürün gamında duvar tipleri, ticari tip klimalar (Kaset tipi, salon tipi, yer/tavan tipi, kanallı tip), VRF (Değişken debili klimalar) ve multi tip gibi mekânın büyüklüğüne ve ihtiyacına uygun seçenekler sunuyor.

Split sistem nedir?

Soğutma sistemi elemanlarının iki ya da daha fazla gövde içine yerleştirilmesi ile oluşan cihazlara “Split Klima” adı verilir. Split kelimesinin anlamı, ayrık, bölünmüştür. Soğutma sistem elemanlarının ayrı gövdeler içinde olması kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Kompresör, genleşme elemanı ve kondenser (yoğuşturucu) dış üniteye yerleştirilmiştir. Evaporatör (buharlaştırıcı) iç ünite adı verilen gövde içine yerleştirilerek bu tip klima ortaya çıkmıştır. En büyük avantajı, ses kaynağı olan kompresörün ayrı bir gövde ile dış ortamda kalması ve iki ünite arasındaki bağlantının soğutucu akışkanın geçeceği bakır borular ve sinyal hattı ile yapılabilmesidir.

Multi split klima nedir?

Multi split- çoklu split anlamına gelmekte olup, birebir split klimalarda olduğu gibi bir tek dış ünitesi bulunmakta buna karşılık birden fazla iç ünite bu tek dış üniteye bağlanmaktadır. Bu sayede dış ünitelerin yerleşiminden dolayı oluşacak sıkıntı ortadan kalkacak ve oluşabilecek görüntü kirliliği önlenecektir .Mitsubishi Heavy Industries markalı multi split klima sistemleriyle bir dış ünite ile altı iç üniteye kadar bağlantı kolaylığı sağlanmaktadır. İç ünite seçeneklerinde duvar, kaset, gizli tavan, yer, kanallı ve tavan tipleri bulunmaktadır.

Multi split klimadaki farklı iç ünitelerini aynı anda hem soğutmada hem de ısıtmada kullanabilir miyim?

Multi split klimalarda iç üniteler aynı anda değişik modlarda çalışamaz. Örneğin bir ünite “Cool” modunda bir ünite “Heat” modunda olamaz.Farklı modda çalıştırmalar denendiğinde ilk çalıştırılan klimaya öncelik verilecektir. Aynı anda hem soğutma hem ısıtmaya olanak veren sistemler İklimSA VRF sistemlerinde mevcuttur.

VRF sistem nedir?

VRF sistem, yani Variable Refrigerant Flow (Değişken Soğutucu Debili Sistem), günümüz akıllı binalarının ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilen; bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. VRF klima sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri , lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.

Elektronik ürün ödemelerimi nasıl yapabilirim?

İlgili ödemeyi kredi kartınızla ya da havale ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Satın aldığım ürünleri nasıl teslim alabilirim?

Ürünleriniz ödemenizi gerçekleştirdikten sonra en kısa süre içerisinde belirtmiş olduğunuz adrese teslim edilir ve montaj işlemi yapılır.

Inverter ne demektir?

Inverter, yüke göre kapasite değişimi ve enerji tasarrufu sağlayan bir sistemdir. Inverter klimalar kapasitesini ortamda ki ihtiyaca göre ayarlayarak enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda bu özelliği sayesinde ortamın ihtiyacı azaldığında kapasitesini düşürerek oda sıcaklığını sabit tutar. Inverter olmayan klimalar ise odayı ayarlanan sıcaklığa ulaştırdığında durur. Kapasitesi sabit olduğu için enerji sarfiyatı değişmez.